Karoryfer Lecolds
Chluba

Piękne melodie z okresu międzywojennej Polski


Zespół Chluba zaprasza słuchacza w muzyczną podróż w czasie do okresu polskiego międzywojnia. Prezentowane przez muzyków nowe aranżacje największych szlagierów lat dwudziestych i trzydziestych mieszają się z mniej znanymi piosenkami tamtego okresu. Zespół nie stroni również od repertuaru orkiestr podwórkowych, łącząc tym samym świat przebywających w kawiarenkach i kabaretach sfer z klimatem wielkomiejskiego półświatka. Pozwala na to instrumentarium charakterystyczne dla kapel podwórkowych, wzbogacone o egzotyczną gitarę hawajską i doskonały damski wokal.

Grupę tworzy sześcioro muzyków z Krakowa o szerokich zainteresowaniach muzycznych i wieloletnim doświadczeniu scenicznym. Główną domeną działania artystów jest muzyka folkowa: tradycyjna polska (zespół Hosadyna), bałkańska (Iglika) a także nowe jej interpretacje (Południca, Bumtralala, Hańba!). Członkowie Chluby współtworzyli również nowe prądy i gatunki muzyczne (zespół Duch).

W repertuarze zespołu znajdują się m.in.: takie szlagiery jak: „Zimny Drań”, „Bal na Gnojnej”, „Tango Milonga”, „Ach, jak przyjemnie”, „Lola z Ludwinowa” oraz wiele innych.

Chluba ma na swoim koncie liczne koncerty w rodzimym Krakowie a także występy na warszawskim Kercelaku oraz na wrocławskim rynku podczas kulinarnego święta Europa na Widelcu.

Skład zespołu:

  • Regina Bogacz – śpiew
  • Adam Hliniak – gitara hawajska
  • Andrzej Zagajewski – banjo
  • Michał Radmacher – akordeon, klarnet
  • Mateusz Nowicki – instrumenty perkusyjne

Kontakt: