Karoryfer Lecolds
Czarny Motyl

Słodko-gorzki niby folk


Czarny Motyl to projekt muzyczny Michała i Violki, który powstał po wielu latach wspólnego grania z różnymi zespołami znanymi z krakowskiej sceny muzycznej, takimi jak: Fangorn, Królewscy Trębacze, Południca, Bumtralala, Kapela Czernichowska, Iglika, Chluba, Hańba. Projekt łączy więc skrajnie różne dźwięki i kolory, będąc w rezultacie wyszukanym połączeniem muzyki ludowej z eksperymentalną, jak również poezji śpiewanej z punck rockiem.

Michał, wielbiciel ludowych potańcówek, książek science-fiction oraz długich wieczorów spędzanych sam na sam z komputerem. Violka, miłośniczka dalekich podróży oraz wędrówek w głąb siebie układa puzzle ze słów, dźwięków i obrazów. W ten sposób, bardzo powoli ale konsekwentnie, powstają teksty, nagrania i filmy Czarnego Motyla.

Pierwszy autorski projekt pt. "Maszyna do robienia słońca" nie powstał by bez wsparcia przyjaciół i rodziny. Chociaż brzmieniowo nieco smutny, nie dajcie się zwieść: muzyka działa podprogowo, przynosząc pozytywne emocje, ukojenie smutków oraz radość z jasnych i ciemnych stron życia.