Karoryfer Lecolds

Czarny Motyl

Słodko-gorzki niby folk

czarnymotyl.art

Czarny Motyl to projekt muzyczny Michała i Violki, który powstał po wielu latach wspólnego grania z różnymi zespołami znanymi z krakowskiej sceny muzycznej, takimi jak: Królewscy Trębacze, Południca, Bumtralala, Słowianki, Kapela Czernichowska, Iglika, Hańba!. Projekt łączy więc skrajnie różne dźwięki i kolory, będąc w rezultacie wyszukanym połączeniem muzyki ludowej z eksperymentalną, jak również poezji śpiewanej z punck rockiem.

Michał to wielbiciel ludowych potańcówek, książek science-fiction oraz długich wieczorów spędzanych sam na sam z komputerem. Kiedy bierze do rąk klarnet, akordeon, dudy lub flety, muzyka wymyśla się sama. Violka, miłośniczka dalekich podróży oraz wędrówek w głąb siebie układa puzzle z dźwięków, obrazów i słów. W ten sposób, bardzo powoli ale konsekwentnie, powstają teksty, nagrania i klipy Czarnego Motyla.

Pierwszy autorski projekt pt. "Maszyna do robienia słońca" nie powstał by bez wsparcia przyjaciół i rodziny. Chociaż brzmieniowo nieco smutny, nie dajcie się zwieść: muzyka działa podprogowo, przynosząc pozytywne emocje, ukojenie smutków oraz radość z jasnych i ciemnych stron życia.

Niedawno powstał całkowicie autorski projekt „Maszyna do suszenia łez” (Violka - głos, flet, teksty, muzyka; Michał - akordeon, klarnet, kaval, aranżacje) w którym zagościli również inni wybitni artyści.