Karoryfer Lecolds
Południca!

Zespół komiksowy co to się w ramkach nie mieści

Południca! to psy z Marsa, zespół komiksowy, co nie mieści się w ramkach, złożony z wybitnej sławy superbohaterów, takich jak Kobieta z Niewidzialnym Samolotem oraz Księżycowy Pierrot.

W ciągu dwóch lat swojego istnienia wypracowali brzmienie oparte o wibrujące rytmy, szepty i krzyki. Grają na instrumentach pochodzących z różnych kultur i epok. Często zestawiają ich wersje tradycyjne i klasyczne np.: fujarka & klarnet, cymbały & cymbałki, fortepian & kiepski keyboard. Cechuje ich kwadratowe podejście do muzyki. Grają power-pop w odmianie środkowoeuropejskiej, czyli proste piosenki o zwierzętach i kobietach. Bez morałów.

Zespół POŁUDNICA ma 8,5 metra wzrostu, waży 350 kg. Na świat patrzy pięcioma parami oczu: jedna źrenica zielona, dwie piwne i dwie szare i tak na przemian. Włosy długie proste, ciemne, nad lewą skronią lekko przerzedzone. Garnitur chromosomów: XXXXXYYYYX. Grupa krwi AAORh-. Usposobienie łagodne, stan wolny, w kwiecie wieku.

Nakładem wydawnictwa "W moich oczach" w 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Spóźnione wejście w XXI wiek", która zyskała wiele pozytywnych recenzji.

Poczytaj też na fejsbuku.